Personal

Eleven i centrum

Vår personal

Rektor Karl-Göran Lehto

Telefon: 070 - 208 07 08

E-post:rektor@hfskola.com

Björkens förskola

Vi som arbetar här:

Lena Wiippa (lena@hfskola.com)

Ulrika Luttu (ulrika@hfskola.com)

Anna-Karin Emanuelsson (anna-karin@hfskola.com)

 

Våra öppettider är 06:30 - 17:00, men kan anpassas

efter era behov. Vi nås via telefon: 070-586 19 21 eller mail.

Läs mer i fliken under "Våra verksamheter" i menyn

Hietaniemi friskola F-9

Vi som arbetar här:

Anna Lindahl (anna@hfskola.com)

Beatrice Alaniemi (bea@hfskola.com)

Börje Huuva

Daniela Jakobsson (daniela@hfskola.com)

Karin Tordne (karin@hfskola.com)

Göran Tordne (goran@hfskola.com)

Marja Ylinenpää (marja@hfskola.com)

Patrik Aili (patrik@hfskola.com)

Tanja Mattila (tanja@hfskola.com), Tjänstledig

Vicktoria Svahn (viktoria@hfskola.com), Vikariat

Birgitt Furmark (birgitt@hfskola.com)

 

Eller kontakt via skolans telefon: 070-58619 28

Läs mer i fliken under "Våra verksamheter" i menyn

Hf-Solgläntans förskola

Vi som arbetar här:

Jenny Andersson

Åsa Alanentalo

Anna-Karin Aasa

Isak Wiippa

Våra öppettider är 06:30 - 17:00, men kan anpassas

efter era behov. Vi nås via telefon: 070-586 19 20 eller mail (hf-solglantan@hfskola.com)

Läs mer i fliken under "Våra verksamheter" i menyn

Björkbackens fritidshem

Vi som arbetar här:

Tanja Mattila (tanja@hfskola.com), Tjänstledig

Viktoria Svahn (viktoria@hfskola.com), Vikariat

Du når oss via telefon: 070-58619 28

Läs mer i fliken under "Våra verksamheter" i menyn

Hietaniemi Friskola

Skolbacken 20

957 95 HEDENÄSET

Telefon: 070-586 19 28

E-post: rektor@hfskola.com