Personal

Eleven i centrum

Vår personal

Rektor Karl-Göran Lehto

Telefon: 070 - 208 07 08

E-post:rektor@hfskola.com

Björkens äventyrsförskola

Vi som arbetar här:

Anna-Karin Emanuelsson, leg. förskolelärare, äventyrspedagog (anna-karin@hfskola.com)

Ulrika Luttu, barnskötare (ulrika@hfskola.com)

Lena Wiippa, leg. förskolelärare, äventyrspedagog (lena@hfskola.com)


Våra öppettider är 06:30 - 17:00, men kan anpassas

efter era behov. Vi nås via telefon: 070-586 19 21 eller mail (hf-bjorken@hfskola.com)

Läs mer i fliken under "Våra verksamheter" i menyn

Hietaniemi friskola F-9

Vi som arbetar här: 

Anna Lindahl, leg. förskole och grundskolelärare (anna@hfskola.com)

Beatrice Alaniemi, musiklärare (bea@hfskola.com)

Börje Huuva, slöjdlärare

Camilla Mattila, leg. lärare (camilla@hfskola.com)

Daniela Jakobsson, lärarstuderande (daniela@hfskola.com)

Fredrik Kaarle, leg. idrottspedagog (fredrik@hfskola.com)

Isak Aili, resurs (isak.aili@hfskola.com)

Marja Ylinenpää, leg. lärare, äventyrs-fritidspedagog (marja@hfskola.com)

Marianne Sirkka Lahti, leg. lärare (marianne@hfskola.com)

Vicktoria Svahn, lärarassistent (viktoria@hfskola.com)


Eller kontakt via skolans telefon: 070-586 19 28

Läs mer i fliken under "Våra verksamheter" i menyn

Hf-Solgläntans förskola

Vi som arbetar här:

Jenny Andersson, leg. förskole och grundskolelärare

Åsa Alanentalo, barnskötare

Anna-Karin Aasa, barnskötare

Isak Wiippa, barnskötare

 

Våra öppettider är 06:30 - 17:00, men kan anpassas

efter era behov. Vi nås via telefon: 070-586 19 20 eller mail (hf-solglantan@hfskola.com)

Läs mer i fliken under "Våra verksamheter" i menyn

Björkbackens fritidshem

Vi som arbetar här:

Viktoria Svahn (viktoria@hfskola.com)

Anna Lindahl (anna@hfskola.com)

Du når oss via telefon: 070-586 19 28

Läs mer i fliken under "Våra verksamheter" i menyn

Hietaniemi Friskola

Skolbacken 20

957 95 HEDENÄSET

Telefon: 070-586 19 28

E-post: rektor@hfskola.com